درمان آکنه به عنوان یکی از مشکلات رایج پوستی، مورد توجه بسیاری از افراد مبتلا به آکنه قرار می گیرد. در این مقاله انواع داروها و روش هایی که برای درمان آکنه مورد استفاده قرار می گیرند را مورد بررسی قرار می دهیم.
آکنه یا جوش صورت برای اکثر اشخاص یک مسئله مزمن است که از زمان بلوغ تا اوایل بزرگسالی وجود دارد. اگر بدنبال درمان آکنه شدید صورت و روش درمان مناسب برای از بین بردن دانه های برآمده مقاوم یا کیست های ملتهب صورت می گردید، مقاله پیش رو را دنبال نمایید.
عرق کردن موجب احساس خجالت در فرد می شود، لباس ها را رنگی می کند و پیامدهایی در ارتباطات اجتماعی فرد دارد. در مورد علت تعریق بیش از حد باید گفت در مواردی بیماری های عصبی، اندوکرینی، عفونی و یا سایر بیماری های سیستمیک می توانند عامل بیماری هایپرهیدروزیس باشند. با ارزیابی سیستماتیک علل و عوامل محرک هایپرهیدروزیس، به تدریج به راه های بیشتری برای درمان این بیماری به دست آمده است.
آیا درمان سریع آکنه موجود است؟ در درمان گیاهی آکنه چه گزینه هایی پیش رو داریم؟ چرا در دوران بارداری جوش میزنیم؟ راههای درمان جوش صورت در بارداری چیست؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله پیش رو را دنبال کنید.
درمان آکنه روش های مختلفی دارد و درمان دارویی اکنه بسیار مورد بحث قرار دارد. در مقاله پیش رو به گزینه های غیر دارویی در درمان آکنه خواهیم پرداخت از جمله راه های درمان آکنه عبارتند از لایت تراپی، لایه برداری شیمیایی و تزریق استروئید.
هایپرهیدروزیس چیست؟ هایپرهیدروزیس یا تعریق شدید مشکل خطرناکی نیست اما بر کیفیت زندگی افراد تاثیر می گذارد. علت تعریق شدید در برخی موارد مشخص نیست. درمان هایپرهیدروزیس چندان مشخص نیست، اما یکی از گزینه های متداول برای رفع تعریق شدید تزریق بوتاکس برای توقف موقت فعالیت غدد تعریق می باشد.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.