روش FUE کاشت مو مورد استفاده در جایگزینی موهای ریخته شده به کار می رود. در روش FUE از پانچ استفاده می شود تا فولیکول های مو از نقطه ای که رویش مو در آن زیاد است برداشته و در جایی قرار داده شود که طاسی در آن رخ داده است.

دروانا:

نکاتی پیرامون کاشت مو به روش FUE

شاید شما به دنبال پاسخ این پرسش باشید که بهترین روش کاشت مو چیست؟ در مقاله پیش رو سعی داریم تا به یکی از روش های کاشت مو بپردازیم.

FUE یا Follicular Unit Extraction نوعی روش برای کاشت مو می باشد که طی آن از پانچ گرد کوچکی استفاده می شود تا فولیکول های مو از نواحی که تراکم مو در آن ها بالا است استخراج شود و پس از آن این فولیکول ها در نواحی به کار می رود که دچار طاسی می باشد. هر واحد حاوی یک تا چهار فولیکول می باشد.

 پانچ به کار رفته در روش FUE به متخصص امکان می دهد تا مو را با کمترین آسیب پوستی خارج سازد. روش FUE کاشت مو روشی کم تهاجمی است بنابراین پوست سر سریع تر بهبود می یابد. ظرف چند روز بعد از جراحی علائم قابل مشاهده ای وجود نخواهد داشت.

روش FUE کاشت مو

در این روش از کاشت مو، از پانچ مخصوصی استفاده می شود که کمتر از یک میلی متر ضخامت دارد. با استفاده از این پانچ در یک زمان موهایی از پوست سر جدا می شود. این فرایند طی چند مرحله انجام می گیرد. وقتی واحد فولیکول از بافت اطراف جدا گردید با استفاده از ابزاری مخصوص فولیکول استخراج می گردد.

بعد از برداشتن فولیکول سوراخ کوچکی به جای خواهد ماند که بهبودی آن چند روز زمان خواهد برد. لازم به ذکر است زخم و اسکارهای ایجاد شده در کاشت مو به روش FUE به قدری کوچک هستند که قابل رویت نمی باشند.

چه کسانی برای انجام کاشت مو به روش FUE انتخاب مناسبی می باشند؟

در روش FEU مقدار موی کاشته شده در ابتدای استفاده از این روش بسیار محدود بود اما امروزه می توان در یک روز تا 7000 مو را خارج ساخت. مهارت متخصص در انجام این روش از کاشت مو بسیار حائز اهمیت می باشد.

روش FUE کاشت مو در شرایط زیر انتخاب مناسبی محسوب می گردد:

  • برای جایگزین کردن سبیل و یا ابرو
  • برای بیمارانی که در مراحل اولیه ریزش مو قرار دارند.
  • برای بیمارانی که دوست دارند سر خود را بتراشند.

روش FUT در مقایسه با انجام جراحی روشی کم تهاجمی محسوب می شود همچنین در محل برداشتن فولیکول زخم های قابل رویتی به جا نخواهد ماند.

معایب کاشت مو به روش FUE عبارت است از:

  • کاشت مو به روش FUE روشی زمان بر است.
برگرفته از: وبسایت https://www.belgraviacentre.com
برچسب‌ها

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.