دیسپارونی به نزدیکی دردناک در خانم ها اشاره دارد. در این مقاله مروری بر علائم و گزینه های موثر بر بهبود دیسپارونی خواهیم داشت.
دیسپارونی یک اختلال عملکرد جنسی در زنان است. در ادامه دکتر ژیلا غفوریان ابدی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی به تشریح دیسپارونی و نحوه درمان آن می پردازند.
اختلالات عملکرد جنسی در زنان چیست؟ به مشکلات دائمی و تکرارشونده مرتبط با پاسخ جنسی، میل جنسی، ارگاسم یا درد که شما را نسبت به روابط جنسی با شریک جنسی خود نگران و پریشان می کند به طور کلی اختلالات عملکرد جنسی در زنان گفته می شود. در هر مرحله ای از زندگی می تواند اتفاق میافتد. کاهش میل جنسی، اختلال در برانگیختگی و ارگاسم و درد حین نزدیکی از علائم اختلال هستند. تغییرات هورمونی، بیماری قلبی عروقی و دیابت و علل روحی روانی موجب ایجاد این اختلالات می شوند. برای تشخیص اختلال عملکرد جنسی زنان پزشک در مورد سابقه پزشکی و جنسی با شما صحبت خواهد کرد. درمان موثر برای اختلال عملکرد جنسی ترکیبی از بررسی علل روحی روانی و تغییرات هورمونی و بیماری ها (دارویی) است.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه