مروری بر ویروس hpv با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون راه های انتقال و پیشگیری از ابتلا به ویروس hpv تهیه شده است.
ویروس اچ پی وی عامل زگیل تناسلی است. احتمال عود زگیل تناسلی وجود دارد. انتخاب درمان زگیل تناسلی به نوع و شکل ظاهری زگیل تناسلی بستگی دارد اما گزینه ای برای درمان قطعی زگیل تناسلی در دست نیست.
واکسن hpv در ایران با نام های تجاری گارداسیل و گارداسیل-9 در دسترس می باشد. در این مقاله به نکاتی پیرامون واکسن hpv می پردازیم.
زگیل تناسلی یک عفونت ویروسی است که در اثر آلوده شدن به ویروس اچ پی وی به صورت ضایعات گوشتی گل کلم مانند ظاهر می شود. دکتر بهناز محبتیان متخصص زنان زایمان و نازایی توضیحاتی را پیرامون زگیل تناسلی ارائه می دهند.
واکسن HPV واکسنی است که علیه برخی از سوش های ویروس HPV مصونیت ایجاد می کند. در این مقاله نکاتی را پیرامون ویروس HPV در زنان بررسی می کنیم.
واکسن hpv از جمله واکسن های مهم است که فرد را در برابر عفونت ویروسی پاپیلومای انسانی ایمن می کند. اچ پی وی یک ویروس بسیار شایع است؛ نزدیک به 80 میلیون نفر یعنی یک نفر از هر چهار نفر در آمریکا به این عفونت ویروسی دچار شده اند. بیشتر افراد مبنلا به عفونت hpv هیچ گاه علائمی را ظاهر نمی کنند. بیشتر عفونت های اچ پی وی به خودی خود ظرف دو سال درمان می شوند. اما در برخی مواقع این عفونت طولانی تر می شود و موجب برخی سرطان ها و بیماری ها می گردد. دکتر ژاله فاضل متخصص زنان و زایمان در ادامه به سوالاتی پیرامون واکسن hpv پاسخ می دهد.
زگیل تناسلی زنان نوعی بیماری مقاربتی می باشد که توسط ویروس پاپیلومای انسانی یا اچ پی وی ایجاد می شود. زگیل تناسلی زنان می تواند از طریق نزدیکی واژن، دهان یا مقعد منتقل گردد. زگیل تناسلی زنان مجموعی از توده های کوچک می باشد که در ناحیه تناسلی مشخص می شود. درمانی برای ویروس اچ پی وی وجود ندارد اما زگیل تناسلی زنان توسط متخصص قابل درمان می باشد.
اچ پی وی شایع ترین عفونتی است که از طریق تماس جنسی منتقل می شود (بیماری مقاربتی). ویروس اچ پی وی ویروسی متفاوت از ویروس اچ آی وی و ویروس هرپس تناسلی است. ویروس اچ پی وی در انواع مختلفی وجود دارد؛ برخی از آن ها موجب زگیل های تناسلی و سرطان می شوند. زگیل های تناسلی اغلب به صورت برآمدگی کوچک یا گروهی از برآمدگی ها در ناحیه تناسلی ظاهر می شوند. این ضایعات می توانند کوچک یا بزرگ، برآمده یا مسطح باشند و یا شکلی شبیه به گل کلم داشته باشند.در بیشتر موارد اچ پی وی در زنان به خودی خود از بین می رود و عواقبی به دنبال ندارد. واکسن اچ پی وی می تواند از ابتلا به این عفونت پیشگیری کند.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.