آیا کیست تخمدان مانع حاملگی می شود؟ رابطه کیست تخمدان و ناباروری چیست؟ چه نوع کیستی باعث ناباروری میشود؟ برای یافتن پاسخ پرسش های مربوط به کیست تخمدان و ناباروری مقاله پیش رو را دنبال کنید.
عوامل موثر بر ناباروری زنان متعدد است. علل ناباروری در زنان به ساختارهای مختلف مسیر باروری از جمله تخمدان ها، لوله های فالوپ، رحم یا دهانه رحم باز می گردد. درمان ناباروری زنان مبتنی بر شناسایی علل ناباروری در زنان می باشد.
سقط مکرر همانگونه از نام آن بر می آید به سقط های متوالی اشاره دارد که منجر به از دست رفتن بارداری می گردد. علل سقط مکرر جنین چندان مشخص نیست اما با برخی آزمایشات برخی گزینه های درمانی مشخص می گردد. علل ژنتیکی سقط مکرر از مواردی است که در بررسی علل سقط بدان توجه خواهد شد.
با توجه به شرایط زندگی امروزی که افراد کم تحرک تر هستند و میزان کالری دریافتی بالا رفته است، شیوع تنبلی تخمدان بسیار شایع است. رابطه تنبلی تخمدان و ناباروری و درمان کم کاری تخمدان دغدغه بسیاری از خانم های مبتلا به این بیماری می باشد. ممکن است این سوال ایجاد شود که آیا تنبلی تخمدان درمان قطعی دارد؟ در پاسخ باید گفت خیر. اما با استفاده از برخی گزینه های دارویی می توان سیکل قاعدگی را تنظیم کرده و تخمک گذاری را تقویت نمود.
رحم اجاره ای چیست؟ در روش رحم اجاره ای با استفاده از آی وی اف تخمک و اسپرم با هم ترکیب شده سپس رویان حاصل به درون رحم فرد دیگری انتقال داده می شود. بارداری با رحم اجاره ای می تواند به عنوان یک گزینه در افرادی در نظر گرفته شود که رحم آن ها با مشکلاتی مواجه است.
بیماری آفیبرینوژنمی نوعی بیماری ارثی خونی می باشد. افراد مبتلا به بیماری آفیبرینوژنمی به علت کمبود فیبرینوژن، در فرایند انعقاد خون مشکلاتی دارند، در نتیجه این افراد از خونریزی های شدید رنج می برند. ابتلا به بیماری آفیبرینوژن در خانم ها مشکلات بیشتری را به همراه دارد که از جمله آن می توان به خونریزی های شدید ماهانه و خونریزی شدید پس از زایمان اشاره کرد.
آیا سقط باعث نازایی میشود؟ این پرسش ممکن است ذهن افرادی که سابقه انجام سقط را داشته اند درگیر کرده باشد. باید یادآوری کرد ارتباط بین سقط جنین و نازایی اثبات نشده است. اما ممکن است احتمال بروز برخی مشکلات اعم از زایمان زودرس و یا وزن اندک نوزاد به هنگام تولد در بارداری های بعدی وجود داشته باشد.
بین کم کاری تیروئید و ناباروری طبق تحقیقات انجام شده در خانم ها ارتباطی وجود دارد. کم کاری تیروئید می تواند در تخمک گذاری اختلال ایجاد کند و به این ترتیب شانس بارداری کاهش می یابد. بنابراین کم کاری تیروئید قبل از بارداری باید درمان شود تا به این ترتیب احتمال ناباروری کاهش یابد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha