با شروع روند بلوغ، تخمک گذاری ها شروع می شود و خونریزی های ماهیانه یا همان چرخه قاعدگی اتفاق می افتد و در واقع فرد قدرت باروری را کسب می کند. باروری خانم ها در حدود بیست سالگی به بعد افزایش یافته و حوالی سن 25 سالگی به اوج خود می رسد؛ بنابراین می توان گفت بهترین زمان باروری در زنان بین 25-30 سال است. توصیه می شود زوجین پس از ازدواج در اولین فرصت ممکن حداقل برای داشتن فرزند اول اقدام به بارداری کنند؛ زیرا تا قبل از وقوع بارداری به هیچ طریقی نمی توان ثابت کرد که آیا زوجین کاملا سالم هستند یا خیر.
سندرم هیپراستیمولاسیون تخمدان عارضه ای است که در نتیجه درمان های تزریقی و خوراکی ناباروری ایجاد می شود. سندرم هیپراستیمولاسیون تخمدان منجر به تورم و دردناک شدن تخمدان ها می گردد. سندرم هیپراستیمولاسیون تخمدان با علائمی مانند اضافه وزن ناگهانی و شدید مشخص می شود.
در مقاله پیش رو سعی داریم به علت ناموفق بودن ای وی اف بپردازیم. علل ناموفق بودن ای وی اف به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. برای مثال سن بالای مادر به هنگام انجام عمل ای وی اف از علت ناموفق بودن عمل ivf محسوب می شود.
رابطه کیست تخمدان و ناباروری چیست؟ آیا کیست تخمدان مانع حاملگی می شود؟ چه نوع کیستی باعث ناباروری میشود؟ برای یافتن پاسخ پرسش های مربوط به کیست تخمدان و ناباروری مقاله پیش رو را دنبال کنید.
عوامل موثر بر ناباروری زنان متعدد است. علل ناباروری در زنان به ساختارهای مختلف مسیر باروری از جمله تخمدان ها، لوله های فالوپ، رحم یا دهانه رحم باز می گردد. درمان ناباروری زنان مبتنی بر شناسایی علل ناباروری در زنان می باشد.
سقط مکرر همانگونه از نام آن بر می آید به سقط های متوالی اشاره دارد که منجر به از دست رفتن بارداری می گردد. علل سقط مکرر جنین چندان مشخص نیست اما با برخی آزمایشات برخی گزینه های درمانی مشخص می گردد. علل ژنتیکی سقط مکرر از مواردی است که در بررسی علل سقط بدان توجه خواهد شد.
با توجه به شرایط زندگی امروزی که افراد کم تحرک تر هستند و میزان کالری دریافتی بالا رفته است، شیوع تنبلی تخمدان بسیار شایع است. رابطه تنبلی تخمدان و ناباروری و درمان کم کاری تخمدان دغدغه بسیاری از خانم های مبتلا به این بیماری می باشد. ممکن است این سوال ایجاد شود که آیا تنبلی تخمدان درمان قطعی دارد؟ در پاسخ باید گفت خیر. اما با استفاده از برخی گزینه های دارویی می توان سیکل قاعدگی را تنظیم کرده و تخمک گذاری را تقویت نمود.
رحم اجاره ای چیست؟ در روش رحم اجاره ای با استفاده از آی وی اف تخمک و اسپرم با هم ترکیب شده سپس رویان حاصل به درون رحم فرد دیگری انتقال داده می شود. بارداری با رحم اجاره ای می تواند به عنوان یک گزینه در افرادی در نظر گرفته شود که رحم آن ها با مشکلاتی مواجه است.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha