در ارزیابی خونریزی غیر طبیعی رحم گزینه هایی مانند نمونه برداری از آندومتر و سونوگرافی ترانس واژینال وجود دارد. در مقاله پیش رو بر روش های ارزیابی خونریزی غیر طبیعی رحم متمرکز خواهیم شد.
درمان خونریزی غیر طبیعی رحم عبارت است از قرص های ضد بارداری، پروژستین و جراحی. در ادامه به جزئیات درمان خونریزی غیر طبیعی رحم می پردازیم.
تعریف هیستروسکوپی، عوارض هیستروسکوپی، موارد انجام این روش و برخی گزینه های جایگزین آن در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
علل خونریزی غیر طبیعی رحم متفاوت می باشد. در این مقاله علل خونریزی غیر طبیعی رحم را بر اساس دوران پیش از یائسگی، گذار به یائسگی و پس از یائسگی بررسی خواهیم کرد.
میوم رحم توده های خوش خیمی می باشند که علائم آزاردهنده ای مانند خونریزی های سنگین را به دنبال دارند. در این مقاله قصد داریم به عناوینی چون تعریف میوم، علائم میوم، اندازه میوم و درمان دارویی میوم بپردازیم.
در درمان فیبروم رحمی در درجه نخست به داروهایی مانند آگونیست های آزادکننده هورمون گنادوتروپین، کنتراسپتیوها و مسکن های ضد درد توجه می گردد. در مقاله پیش رو به داروهایی می پردازیم که در درمان فیبروم رحمی مورد توجه قرار دارند.
آیا پولیپ رحم خطرناک است؟ پولیپ رحم توده هایی هستند که در داخل رحم وجود دارند و به ندرت خطرناک می باشند. نازایی از عوارض پولیپ رحم می باشد (پولیپ رحم و نازایی)، اما امکان بارداری بعد از برداشتن پولیپ رحمی وجود دارد.
در مقاله پیش رو به بررسی گزینه هایی در درمان فیبروم رحمی با رویکرد غیردارویی می پردازیم.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.