واکسیناسیون کودکان، بیماری های مادرزادی قلبی با هدف ارتقا دانش والدین پیرامون واکسیناسیون کودکان پر خطر تدوین گردیده است.
یکی از مشکلات شایع در دوره کودکی، بروز تشنج در کودکان است. گاه این تشنجات موقت و گذرا هستند و در برخی موارد نیز برای چندین سال و ندرتا برای تمام عمر در فرد ادامه پیدا می کند. در اغلب موارد تشنج در کودکان، جهت تشخیص و انتخاب داروی احتمالی جهت کنترل حملات تشنجی، علاوه بر معاینات بالینی لازم است اقدامات آزمایشگاهی نیز انجام شود.
نقص سپتوم بین دهلیزی یک بیماری مادرزادی است که در آن حفره ای در دیواره بین دهلیزی وجود دارد. در مواردی ممکن است این حفره قلب در کودکی به خودی خود برطرف شود. در غیر این صورت از روش های ذکر شده در این مقاله برای درمان حفره قلب استفاده می شود.
فشار خون به عنوان فشاری که خون حین جریان یافتن به دیواره عروق خونی وارد می کند، تعبیر می شود. فاکتورهای متعددی (محیطی و ژنتیکی) عامل بروز فشار خون کودکان هستند. در این مقاله می خواهیم داروهای مورد استفاده برای درمان دارویی فشار خون کودکان را مورد بررسی قرار دهیم.
فاکتورهای خطر بیماری های قلبی کودکان عبارت است از اضافه وزن، فشار خون بالا در کودکان، سابقه بیماری های قلبی در اعضای خانواده و سابقه ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری کاوازاکی. در این مقاله به مواردی پیرامون رفع فاکتورهای خطر بیماری های قلبی کودکان می پردازیم.
فشار خون در کودکان از جمله بیماری های قلبی عروقی در این گروه سنی محسوب می شود که عوامل مختلفی موجب بروز آن می گردند. در این مقاله به بررسی علت فشار خون در کودکان، تشخیص و درمان آن می پردازیم.
زردی نوزادان بیماری شایعی است که البته با تشخیص به موقع به راحتی قابل درمان است. عوامل مختلفی موجب بروز زردی در نوزادان می شوند. در ادامه با علت زردی نوزادان، علائم، عوارض و درمان زردی نوزاد آشنا می شویم.
انواع گوناگونی از مشکلات قلبی کودکان را تحت تاثیر قرار می دهند. از جمله بیماری های قلبی کودکان شامل نقایص مادرزادی قلبی، عفونت های ویروسی قلبی و حتی بیماری قلبی که در کودکی در اثر بیماری ها یا سندرم های ژنتیکی ایجاد می شوند، هستند. بسیاری از کودکان مبتلا به بیماری قلبی به زندگی فعال خود ادامه می دهند. دکتر علی اکبر زینالو اظهار می دارند که مراقبت از کودک از بدو تولد و مراجعه به پزشک کودکان با وجود هر علامت غیر عادی تنفسی، اختلال تغذیه ای و تب شدید، کاهش وزن یا وزن نگرفتن و کبودی رنگ می تواند از پیشرفت بیماری قلبی و بروز عوارض جلوگیری نماید.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.