فشار خون کودکان وضعیتی است که در آن اعداد فشار خون بیش از حالت نرمال خوانده می شود. میزان فشار خون در کودکان براساس سن، جنس و قد آن ها تعیین می شود.
جراحی بیماریهای مادرزادی قلب مجموعه ای از روش های جراحی است به منظور رفع یا درمان نقایص مادرزادی قلب انجام می گیرند. در این مقاله برخی از این جراحی ها به تفصیل بررسی می شوند.
فشار خون بالا در کودکان همانند فشار خون در بزرگسالان است که ممکن است بدون دلیل مشخص (اولیه) و یا در اثر برخی شرایط (ثانویه) ایجاد شود. در این مقاله نکاتی را پیرامون فشار خون در کودکان مطالعه می کنیم.
مراقبت های ویژه کودکان بخشی در یک بیمارستان است که کودکان با بیماری های شدید و خطرناک به منظور دریافت مراقبت های بیشتر و دقیق تر در آن بستری می شوند.
اکوکاردیگرافی کودکان یک تست تشخیصی است که منظور ارزیابی نحوه عملکرد قلب و وجود برخی مشکلات قلبی انجام می شود. در این مقاله به بررسی علت و نحوه انجام اکوکاردیوگرافی کودکان و انواع آن می پردازیم.
درمان زردی نوزادان به کمک نور درمانی و تعویض خون نوزاد انجام می گیرد که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند.
مقاله پیشگیری اندوکاردیت در مشکلات مادرزادی قلبی به پیشگیری اندوکاردیت در کودکانی می پردازد که به بیماری های مادرزادی قلبی دچارند.
جراحی قلب کودکان از جمله جراحی های مهم است که برای ترمیم نقایص قلبی کودکان انجام می شود. روش های مختلفی برای انجام جراحی قلب کودکان به کار گرفته می شوند که در این مقاله با آن ها آشنا می شویم.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.