مقاله پیشگیری اندوکاردیت در مشکلات مادرزادی قلبی به پیشگیری اندوکاردیت در کودکانی می پردازد که به بیماری های مادرزادی قلبی دچارند.
جراحی قلب کودکان از جمله جراحی های مهم است که برای ترمیم نقایص قلبی کودکان انجام می شود. روش های مختلفی برای انجام جراحی قلب کودکان به کار گرفته می شوند که در این مقاله با آن ها آشنا می شویم.
آنمی فقر آهن در کودکان نوعی از آنمی یا کم خونی است که به علت کمبود آهن در بدن و در نتیجه تولید کمتر گلبول های قرمز ایجاد می شود. در ادامه با نکاتی پیرامون علت، علائم و تشخیص آنمی فقر آهن در کودکان آشنا می شویم.
آنمی کودکان بیماری است که در آن عدم وجود آهن کافی موجب کاهش تعداد گلبول های قرمز خون شده و بدین ترتیب اکسیژن رسانی به بافت ها با مشکل رو به رو شده است. در ادامه نکاتی را پیرامون آنمی شیرخواران بررسی می کنیم.
زردی در نوزادان در اثر بالا بودن سطح بیلی روبین در خون نوزاد رخ می دهد و موجب زرد شدن پوست و سفیدی چشم ها می شود. در ادامه بیشتر با علل و درمان زردی در نوزادان آشنا می شویم.
سندرم ری در کودکان یک بیماری نادر است که موجب آسیب جدی به مغز، کبد و سایر اندام ها می گردد. علت سندرم ری کودکان در بیشتر موارد مشخص نیست اما بیشتر کودکان مبتلا به عفونت ویروسی که آسپیرین مصرف کرده اند، بعد از بهبودی به این بیماری دچار می شوند. در این مقاله علائم و درمان سندرم ری در کودکان را بررسی می کنیم.
واکسیناسیون کودکان، بیماری های مادرزادی قلبی با هدف ارتقا دانش والدین پیرامون واکسیناسیون کودکان پر خطر تدوین گردیده است.
یکی از مشکلات شایع در دوره کودکی، بروز تشنج در کودکان است. گاه این تشنجات موقت و گذرا هستند و در برخی موارد نیز برای چندین سال و ندرتا برای تمام عمر در فرد ادامه پیدا می کند. در اغلب موارد تشنج در کودکان، جهت تشخیص و انتخاب داروی احتمالی جهت کنترل حملات تشنجی، علاوه بر معاینات بالینی لازم است اقدامات آزمایشگاهی نیز انجام شود.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.