اکوکاردیوگرافی جنین یک روش تشخیصی همانند سونوراگرافی است که برای شناسایی ناهنجاری های قلب جنین به کار می رود. اکوکاردیوگرافی جنین که به صورت شکمی و واژینال انجام می شود از امواج صوتی برای ایجاد تصاویری از قلب استفاده می کند و بدین ترتیب خطری برای جنین و مادر به دنبال ندارد.
بیماری های مادرزادی قلبی انواع گوناگونی دارند که هر یک به گونه ای پمپ خون از قلب به سراسر بدن را تحت تاثیر قرار می دهند.
آترزی دریچه تریکوسپید از جمله های بیماری های قلبی مادرزادی است که شیوع چندانی ندارد. وجود مشکل در این دریچه انتقال خون از دهلیز راست به بطن راست و در نهایت ریه ها را با مشکل روبه رو می کند. جراحی مهم ترین راه درمانی این مشکل قلبی محسوب می شود.
نوار قلب کودکان همان الکتروکاردیوگرام است که فعالیت الکتریکی و مکانیکی و ضربان قلب را ثبت می کند. داده های ثبت شده در نوار قلب کودکان برای تشخیص آریتمی های قلبی، بررسی اندازه قلب و آسیب های قلب مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله نکاتی را پیرامون نوار قلب کودکان بررسی می کنیم.
دکتر غفور سلگی در این مقاله به سوالاتی پیرامون تنگی دریچه آئورت در کودکان پاسخ می گویند.
فشار خون کودکان وضعیتی است که در آن اعداد فشار خون بیش از حالت نرمال خوانده می شود. میزان فشار خون در کودکان براساس سن، جنس و قد آن ها تعیین می شود.
جراحی بیماریهای مادرزادی قلب مجموعه ای از روش های جراحی است به منظور رفع یا درمان نقایص مادرزادی قلب انجام می گیرند. در این مقاله برخی از این جراحی ها به تفصیل بررسی می شوند.
فشار خون بالا در کودکان همانند فشار خون در بزرگسالان است که ممکن است بدون دلیل مشخص (اولیه) و یا در اثر برخی شرایط (ثانویه) ایجاد شود. در این مقاله نکاتی را پیرامون فشار خون در کودکان مطالعه می کنیم.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه