در این مقاله دکتر بهاره یحیائی متخصص کودکان و نوزادان به پرسش هایی درباره استفراغ در کودکان، راه های جلوگیری ، رژیم غذایی مناسب و درمان استفراغ پاسخ داده و مطالبی را عنوان می دارند که به آنها می پردازیم.
در این مقاله دکتر محمدرضا درخشان متخصص کودکان و نوزادان به ارائه توضیحاتی در مورد سرماخوردگی کودکان، عوارض آن و درمان آن پرداخته اند.
علل سردرد در کودکان و تشخیص آن ها در انتخاب روند درمان بسیار اهمیت دارد.
در این مقاله به مسمومیت در کودکان و پیشگیری از مسمومیت در کودکان می پردازیم.
التهاب ملتحمه نوزادان شامل تورم و قرمزی پوشش داخلی پلک ها و کره چشم است که موجب درد، قرمزی و ترشحات چشمی می گردد. در مواردی عوامل عفونی چون باکتری ها و ویروس ها با آلوده کردن چشم نوزادان موجب بروز التهاب ملتحمه نوزادان می شوند.
واکسن های کودکان طبق برنامه مشخصی از زمان تولد در اختیار کودک قرار می گیرند که در این مقاله برنامه واکسن های کودکان در ماه های مختلف را بررسی می کنیم.
برفک دهان نوزادان یک عفونت ناشی از قارچ کاندیدا آلبیکنز است که به صورت رخم های سفید در دهان و بر روز زبان ظاهر می شود. این قارچ به طور طبیعی در بدن زیست می ند اما ضعیف بودن سیستم ایمنی نوزادان امکان تکثیر بیش از حد این قارچ و بروز برفک دهان نوزادان را فراهم می کند.
رشد نوزاد شامل انواع و البته مراحل مختلف است که در این مقاله رشد حسی، زبانی و رفتاری او را بررسی می کنیم.
صفحه1 از5

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.