فرزند پروری سالم شامل اصول و قواعدی است که به والدین در داشتن کودکانی سالم (روانی، جسمی) و شاد کمک می کند. فرزند پروری یک مهارت است که با تمرکز بر روی اصول آن می تواند آن را فرا گرفت.
بند ناف نوزاد ساختاری است که جنین در حال رشد را به جفت متصل کرده و بدین ترتیب اکسیژن و مواد غذایی را به جنین منتقل می کند. بعد از تولد بند ناف خشک شده و می افتد؛ زیرا نوزاد دیگر برای تغذیه نیازی به آن ندارد. افتادن بند ناف نوزاد که بدون درد است معمولا 2-3 هفته بعد از تولد اتفاق می افتد. در این مقاله به نکاتی پیرامون مراقبت از بند ناف نوزاد و علائم عفونت بند ناف نوزاد می پردازیم.
تربیت کودکان در دنیای امروز یکی از چالشهای عمده والدین در خانواده است که با توجه به دنیای مدرن و حجم بالای اطلاعات نمی توان از روش های سنتی در تربیت کودکان استفاده کرد و آموزش والدین در نحوه برخورد با فرزندان از ضروریات جامعه کنونی ماست در این راستا مطالب پایه ای در تربیت کودکان تقدیم می کنم، به امید اینکه راه گشا باشد.
استامینوفن دارویی است که به وفور برای در رفع درد و درمان تب در کودکان به کار می رود. تنظیم صحیح دوز استامینوفن برای کودکان بسیار اهمیت دارد. در ادامه مقدار دوز مناسب از استامینوفن در اشکال مختلف برای کودکان بر اساس وزن آن ها مشخص شده است.
شکل سر نوزاد و تغییر آن در بیشتر موارد مسئله نگران کننده ای نیست و در اثر نحوه قرارگیری سر حین خوابیدن، شل سر نوزاد دچار تغییر می شود. در زیر مطالبی را پیرامون علت بدشکل شدن سر نوزاد و راه هایی برای درمان شکل سر نوزاد می مطالعه می کنیم.
عفونت گوش یا اوتیت مدیا یک التهاب دردناک در گوش میانی است. از آن جایی که کودکان لوله استاش باریک تر و کوتاه تری دارند و این لوله اغلب حالت افقی دارد، احتمال بروز عفونت گوش در کودکان و انسداد لوله بیشتر است.
تب سنج دیجیتالی نوزاد چگونه عمل می کند؟ طرز استفاده از تب سنج دیجیتالی چیست؟ اندازه گیری تب از زیر بغل چگونه است؟ درجه حرارت بدن نوزاد چه زمانی نگران کننده است؟ یا دمای بدن نوزاد چقدر باید باشد؟ مقاله پیش رو شما را در یافتن پاسخ پرسش های مطرح شده یاری می سازد.
نکاتی پیرامون میزان خواب روزانه نوزاد می تواند به آرامش و رشد مناسب او کمک کند. برای مثال خواب نوزاد 4 ماهه تا یک ساله معمولا یک بار در صبح و یک بار در اوایل بعد از ظهر می باشد. باید توجه داشت تنظیم خواب نوزاد ممکن است کمی زمان بر باشد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.