درمان چاقی کودکان بر اساس سن و سایر شرایط کودک تعیین می شود. برای درمان چاقی کودکان باید تغییراتی در عادات غذایی و میزان فعالیت بدنی کودک ایجاد کرد. در این مقاله به مواردی مانند تشخیص چاقی کودکان و راه های موثر در درمان چاقی کودکان می پردازیم.
داروهای ممنوع در کودکان داروهایی هستند که مصرف آن ها برای سنین خاص و یا به طول کلی کودکان ممنوعیت دارد. در این مقاله به برخی از داروهای ممنوعه کودکان که مصرف آن ها عواقب جدی را به دنبال دارد اشاره می کنیم.
داروی ایبوپروفن بر روی کاهش تب، درد های بدن و درد ناشی از پروستاگلاندین ها و همچنین التهاب تاثیرگذار است. داروی استامینوفن در کودکان نیز می تواند تب، درد های ماهیچه ای و به طور کلی احساس درد را کاهش دهد اما تاثیری بر روی کاهش التهاب ندارد. گاهی اوقات والدین ممکن است با استفاده کردن از وسایل اندازه گیری نادرست، موجب اوردوز اتفاقی دارویی خاص همچون این دو دارو در کودک خود شوند.
داروهای سرماخوردگی کودکان بدون نسخه ممکن است در موارد زیادی برای درمان سرماخوردگی در کودکان به کار روند. این در حالی است که بسیاری از این داروها تنها در رفع علائم سرماخوردگی در کودکان کمک کننده هستند. در ادامه نکاتی را در مورد صرف برخی از این داروها در کودکانی با سنین مختلف بررسی می کنیم.
چاقی در کودکان زمانی ایجاد می شود که وزن کودک بر اساس سن و جنسیت او در مقایسه با سایر کودکان بالاتر از حالت نرمال باشد. شاخص توده بدنی معیاری است که برای سنجش چاقی در کودکان به کار می رود.
تشنج تب در کودکان نوعی از تشنج است که در اثر بالا رفتن درجه تب در کودکان بروز می کند. تشنج تب در کودکان با علائم معمول تشنج مانند حرکات ناگهانی و سریع بدن و اندام ها، استفراغ و خروج آب دهان ظاهر می شود. در این مقاله با میزان شیوع تشنج تب در کودکان و اقدامات لازم هنگام بروز این حالت آشنا می شویم.
خون دماغ در کوکان علل متفاوتی دارد. در این مقاله مروری بر علل و درمان خون دماغ در کودکان خواهیم داشت.
مسمومیت با سرب در کودکان مسمومیتی است که در اثر استنشاق، بلعیدن یا تماس پوستی با سرب که در بسیاری از وسایل وجود دارد، ایجاد می شود. مسمومیت با سرب در کودکان ممکن است با مقدار کم یا زیاد سرب ایجاد شود.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.