تب سنج دیجیتالی نوزاد چگونه عمل می کند؟ طرز استفاده از تب سنج دیجیتالی چیست؟ اندازه گیری تب از زیر بغل چگونه است؟ درجه حرارت بدن نوزاد چه زمانی نگران کننده است؟ یا دمای بدن نوزاد چقدر باید باشد؟ مقاله پیش رو شما را در یافتن پاسخ پرسش های مطرح شده یاری می سازد.
نکاتی پیرامون میزان خواب روزانه نوزاد می تواند به آرامش و رشد مناسب او کمک کند. برای مثال خواب نوزاد 4 ماهه تا یک ساله معمولا یک بار در صبح و یک بار در اوایل بعد از ظهر می باشد. باید توجه داشت تنظیم خواب نوزاد ممکن است کمی زمان بر باشد.
در این مقاله به پوزیشن های صحیح شیردهی پرداخته می شود. یادآور خواهیم شد مکیدن سینه توسط نوزاد مبتنی بر غرائز نوزاد خواهد بود و شما تنها باید آرامش خاطر او را فراهم کنید. همچنین به علائم و نشانه های نحوه صحیح شیردهی می پردازیم.
معاینه دندان کودک به طور منظم بخش مهمی از اقدامات پیشگیرانه را تشکیل می دهد. طی این معاینه دندان کودک تمیز شده و ریسک پوسیدگی دندان ارزیابی می شود. در این معاینه دندان کودکان ممکن است از فلوراید یا سیلنت استفاده شود. هم چنین ممکن است روش های تشخیصی عکس برداری نیز مورد توجه قرار گیرد. دفعات مراجعه به دندانپزشک به سن کودک و وضعیت دندان های او بستگی خواهد داشت.
علائمی مانند تغییرات اشتها، تغییرات رفتاری، تب و یا دهیدراته شدن از جمله علائمی می باشد که در صورت بروز این علائم در کودک باید مراجعه به پزشک کودکان را جدی گرفت. مواردی مانند خونریزی، دشواری در تنفس و یا تشنج از جمله علائم اورژانسی در کودکان محسوب می شود که در صورت بروز باید به دنبال دریافت مراقبت های اورژانسی باشیم.
شروع دندان درآوردن نوزاد در نوزادان مختلف متفاوت است. باید یادآور شد تحقیقات نشان داده است بین دندان درآوردن نوزاد و اسهال همچنین دندان درآوردن نوزاد و تب ارتباطی وجود ندارد. ترشح بیش از حد بزاق،درد لثه و بی قراری نوزاد از جمله علائم دندان درآوردن نوزاد می باشد. لازم به ذکر است برای تسکین درد دندان درآوردن نوزاد می توانیم از استامینوفن و یا ایبوپروفن مخصوص اطفال استفاده کنیم.
چکاپ کودکان شامل برخی اندازه گیری ها بر اساس جدول رشد نوزادان مانند اندازی گیری قد و وزن می باشد. همچنین معاینه فیزیکی سایر ارگان ها و بررسی مهارت های حرکتی نوزاد نیز از جمله اقداماتی است که در معاینه کودکان صورت می پذیرد.
نوزاد تازه متولد شده هیجان و تحولاتی را در زندگی ایجاد می کند و می تواند چالش های جدیدی را به دنبال داشته باشد. در مقاله پیش رو نکاتی ارائه می شود که شما را در مراقبت از نوزاد تازه متولد شده یاری خواهد کرد، از طرفی شما را برای رویارویی با موقعیت های جدید به عنوان والدین آشنا می سازد.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha