اخبار پزشکی اطفال

کنگره نوزادان و کودکان در سال 2018 بر روند جاری در تحقیقات اطفال و نوزادان تمرکز دارد که بازتابی از پیشرفت های چشمگیر در تحقیقات موبوط به نوزادان است.
شواهد کافی نشان می دهند که اختلالات عصبی یکی از جدی ترین چالش ها در پزشکی محسوب می شوند. کنگره بین المللی نورولوژی کودکان در دبی به منظور شفاف سازی تمام جنبه های این فیلد پزشکی و درمان اختلالات عصبی…
سازمان غذا و دارو آمریکا استفاده درمانی دیگری را برای داروی لاتودا تایید کرده است: درمان حمله های افسردگی ناشی از اختلال دو قطبی در کودکان (بین 13 تا 17 سال). داروی لاتودا یک داروی آنتی سایکوتیک آتیپیک است که…
تحقیق جدید نشان می دهد اگر سیستم ایمنی زن باردار فعال شود رشد مغز کودک او تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
مطالعه ای جدید نشان می دهد که سوء تغذیه کودکان در ابتدای کودکی، احتمال از دست دادن شنوایی در بزرگسالی را افزایش می دهد.
تحقیقات نشان می دهد هیچ شواهدی وجود دارد که تزریق های معمول واکسن به نحوی سیستم ایمنی کودکان را مختل می کند –استدلال دیگری که توسط گروه های ضد واکسن به کار می رود-.
اولین روز پیش دبستانی نقطه عطفی در زندگی یک کودک است و والدین می توانند با عادات روزانه خانوادگی صحیح که موجب بهبود محیط خانه می گردند، آمادگی کودک برای رفتن به مدرسه را فراهم کنند.
یک بررسی ملی نشان می دهد در صورت عدم دریافت راهنمایی از یک دندانپزشک، والدین آمریکایی تمایل چندانی به مراقبت از دندان های کودک خود در سال های اولیه زندگی نشان نمیدهند.
یک مطالعه جدید بیان می کند که سکته مغزی در نوزادان موجب عوارض سکته مغزی در بلند مدت مانند آنچه در بزرگسالان اتفاق می افتد، نمی شوند.
کمتر از نیمی از کودکان آمریکایی مبتلا به آنمی داسی شکل، آنتی بیوتیک هایی دریافت می کنند که به حفظ حیات آن ها کمک می کنند.
با توجه به خبر هایی از اثرات مخرب صدمه به سر در بازیکنان حرفه ای فوتبال، والدین ممکن است از اینکه فرزندان آنها در خطر باشند، احساس نگرانی کنند.
اگر کودک شما در میان 10 درصد کودکان مبتلا به آسم قرار دارد، مطمئنا شما میخواهید کارهای لازم برای کنترل بیماری آسم در کودک را انجام دهید.
بر طبق برنامه زمانبندی واکسیناسیون توصیه شده توسط آکادمی کودکان آمریکا در سال 2018، در زمان شیوع اوریون پزشکان ممکن است دوز سوم اختیاری برای واکسن اوریون در نظر بگیرند.
تحقیق بر روی میمون ها نشان می دهد که آسیب مغزی در کودکان و جنین که ناشی از ویروس زیکا هستند، ممکن است در دوران بارداری تشخیص داده نشود و احتمال بروز آن ها حتی در نوزادی با اندازه سر…
انجمن دندانپزشک آمریکا می گوید اولین ملاقات فرزند شما با دندانپزشک نباید فاصله زیادی با اولین تولد او داشته باشد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha