تحقیقات جدید نشان می دهد که خانم های جوانی که واکسن HPV را دریافت می کنند در برابر این عفونت در سه بخش از بدن محافظت قابل توجهی خواهند داشت اگر قبل از آن در معرض ویروس پاپیلومای انسانی قرار نگرفته باشند.

بر اساس گفته دکتر Daniel Beachler، فوق دکترا در موسسه ملی سرطان، HPV عفونت موضعی است که می تواند به طور مجزا دهانه رحم، مقعد و بخش هایی از دهان را آلوده کند، دقیقا در جاهایی از بدن که می تواند بعضا منجر به سرطان شود. این تحقیق نشان می دهد که واکسنHPV 16/18 در سه نقطه ذکر شده، محافظت قابل توجهی را مخصوصا در بین خانم ها بوجود می آورد، البته اگر قبل از واکسیناسیون فرد در معرض HPV قرار نگرفته باشد.

دکتر بچلر افزود حتی اگر فرد قبلا در معرض این ویروس قرار گرفته باشد، دریافت این واکسن می تواند مزایایی را در پی داشته باشد. وی در اخبار انجمن تحقیقات سرطان آمریکا (AACR) گفت اگر چه واکسن HPV اثر درمانی ندارد و نمی تواند به پاک شدن عفونت کمک کند اما ما شاهد بودیم که دریافت این واکسن در افرادی که قبلا درگیر HPV بوده اند آن ها را از عفونت های بعدی در نواحی که هنوز آلوده نشده است، ایمن نموده است.

این تحقیق در روز سه شنبه در نشست سالانه ACCR در فیلادلفیا ارائه شد. تحقیقات ارائه شده در کنفرانس ها معمولا در حد مقدماتی در نظر گرفته می شوند تا این که در ژورنال های پزشکی معتبر منتشر شوند.

این تحقیق شامل بیش از 4100 خانم در کاستاریکا بود که در بازه سنی 18 تا 25 سال قرار داشتند. نیمی از این خانم ها واکسن HPV دریافت کردند در حالی که بقیه پلاسبو غیر فعال دریافت نمودند.

محققین متوجه شدند دریافت این واکسن در سه بخش مورد نظر (دهانه رحم، مقعد و بخش هایی از دهان) تا 83 درصد موثر بوده است و در افرادی که قبلا در معرض این ویروس قرار داشته اند، این واکسن در 58 درصد موارد مفید بوده است.

اما دکتر بچلر اشاره کرد این آنالیزها به این صورت بود که چهار سال بعد از واکسیناسیون نمونه برداری از عفونت HPV در ناحیه مقعد و دهان انجام شد. او ادامه داد برای مشخص شدن بهتر عفونت HPV در خارج از دهانه رحم به تحقیقات بیشتری نیاز است.

دکتر بچلر افزود در حال حاضر سه واکسن HPV در دسترس است. بر اساس توصیه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالات متحده آمریکا این سه واکسن (سرواریکس، گارداسیل  و گارداسیل 9) باید طی سه تزریق و در طول شش ماه دریافت شود.

دستورالعمل U.S توصیه می کند که دختران 11 تا 12 ساله این واکسن را دریافت نمایند زیرا این واکسن به پیشگیری از سرطان دهانه رحم کمک می کند. برای برخی از افرادی که واکسینه نشده اند، این دستورالعمل توصیه می کند واکسیناسیون تا سن 26 سالگی انجام شود.

بر اساس CDC، گارداسیل و گارداسیل 9 هم در زنان و هم در مردان، فرد را در برابر زگیل در ناحیه تناسلی و سرطان در ناحیه مقعد ایمن می کند.

محققین طی اخباری جدید عنوان کردند با وجود این دستورالعمل ها تنها نیمی از زنان زیر 18 سال در ایالات متحده آمریکا علیه این ویروس واکسینه شده اند.

تاریخ انتشار: 1394/02/08
برگرفته از: وبسایت http://www.Drugs.com
منبع: وبسایت http://www.Healthday.com
برچسب‌ها

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه