بر اساس گفته های سازمان غذا و داروی آمریکا خانم ها می توانند ریسک ابتلا به سرطان دهانه رحم را از طریق انجام واکسیناسیون و غربالگری کاهش دهند. در سال 2016 تشخیص سرطان دهانه رحم در نزدیک به 13000 خانم در آمریکا داده می شود، نرخ مرگ ناشی از سرطان رحم نیز بیش از 4100 مورد می باشد. این آمار بر اساس موسسه ملی سرطان منتشر شده است.

اف دی ای خواستار آن است تا خانم ها از چگونگی پیشگیری از سرطان دهانه رحم آگاه باشند این نوع سرطان ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی است.

واکسن HPV مورد تایید اف دی ای با نام گارداسیل 9 محافظتی علیه 9 نوع ویروس ایجاد می کند و می تواند از 90 درصد موارد سرطان سرویکس، فرج، واژینال و مقعد پیشگیری نماید هم چنین علیه زگیل های تناسلی نیز محافظتی را ایجاد می کند. این واکسن برای استفاده در خانم های 9 تا 26 سال  می باشد ولی هم برای مردان و هم زنان تایید شده است.

به گفته مارین گاربر مسئول تحقیقات و بازبینی واکسن ها در اف دی ای، واکسن گارداسیل 9 درمانی برای اچ پی وی و یا دهانه رحم محسوب نمی شود. او طی اخباری عنوان کرد خانم ها از جمله افرادی که واکسینه شده اند باید به انجام تست های پاپ اسمیر ادامه دهند زیرا پاپ اسمیر ضرورتا برای تشخیص سرطان دهانه رحم و تغییرات پیش سرطانی ضروری می باشد.

تست پاپ اسمیر و تست HPV دو راه برای کشف سرطان دهانه رحم می باشد. اگر ناهنجاری هایی روی تست پاپ اسمیر مشخص شود لازم است پیگیری های لازم از جمله تکرار پاپ اسمیر، تست اچ پی وی و نمونه برداری از سرویکس انجام شود.

سرطان دهانه رحم سبب درد نمی شود این بدان معناست که یک خانم می تواند به سرطان دهانه رحم مبتلا باشد و خود از آن اطلاع نداشته باشد. به همین دلیل انجام تست پاپ اسمیر برای این بیماری بسیار بسیار اهمیت دارد. هر چه سرطان دهانه رحم زودتر تشخیص داده شود، راحت تر نیز درمان خواهد شد.

تاریخ انتشار: 1395/11/30
تهیه شده: دپارتمان تخصصی ترجمه دُروانا
برگرفته از: وبسایت http://www.Drugs.com
منبع: وبسایت http://www.Healthday.com

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه