بیماری هانسن، لپروسی یا جذام یک عفونت باکتریایی پوستی است که علاوه بر پوست، اعصاب، چشم ها و بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماری جذام به کار می روند.
تفاوت پسوریازیس و اگزما: بیماری اگزما با علائمی چون پوست خشک، قرمز و خارش دار که در اثر التهاب ایجاد شده اند، ظاهر می شود. بیماری پسوریازیس یک شرایط پوستی مزمن است که در اثر فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی ایجاد می شود. بیماری پسوریازیس و اگزما از جمله شرایط پوستی شایعی هستند که علائم شبیه به یکدیگر از جمله خارش پوستی شدید دارند و متخصص پوست می تواند این دو بیماری پوستی را از یکدیگر متمایز سازد. در ادامه با تفاوت پسوریازیس و اگزما آشنا می شویم.
بیماری سلولیت یک بیماری عفونی در لایه های عمیق پوست است که در اغلب موارد در اثر باکتری هایی که به طور نرمال در سطح پوست زندگی می کنند (فلور باکتریایی پوست) ایجاد می شود. عفونت سلولیت معمولا از فردی به فرد دیگر منتقل نمی شود. آنتی بیوتیک ها داروهایی هستند که عموما در درمان سلولیت تجویز می شوند. در صورت مشاهده اولین علامت از عفونت پوستی، فورا مراقبت های پزشکی لازم را دنبال کنید.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه