دیسپلازی سرویکس به تغییرات غیر نرمال در سلول های دهانه رحم یا سرویکس اشاره دارد. در این مقاله مروری بر دیسپلازی سرویکس خواهیم داشت.
جواب آزمایش پاپ اسمیر در این مقاله در دو بخش نرمال و غیر نرمال مورد مطالعه قرار می گیرد.
سرطان ولوو و واژن از سرطان های نادر زنان می باشد. در این مقاله به مواردی پیرامون مروری بر سرطان ولوو و واژن می پردازیم.
درمان سلول های پیش سرطانی دهانه رحم شامل گزینه هایی برای برداشتن یا تخریب بافت غیر نرمال دهانه رحم می باشد. در ادامه مقاله گزینه های مربوط به درمان سلول های پیش سرطانی دهانه رحم را با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم.
سلول های پیش سرطانی دهانه رحم با استفاده از پاپ اسمیر، تست اچ پی وی، کولپوسکوپی و بیوپسی مشخص می گردد. در این مقاله به انواع سلول های پیش سرطانی دهانه رحم و برخی گزینه های درمانی می پردازیم.
تست پاپ اسمیر روش غربالگری سرطان دهانه رحم است. پاپ اسمیر وجود سلول های سرطانی یا پیش سرطانی را در دهانه رحم بررسی می کند. در طول تست پاپ اسمیر، سلول هایی به آرامی از دهانه رحم برداشته می شوند و سپس از لحاظ رشد غیر طبیعی آنالیز می گردند. این تست در مطب پزشک انجام می گیرد. تست پاپ اسمیر اندکی آزاد دهنده است اما معمولا موجب درد طولانی مدت نمی شود. در ادامه دکتر مژده تواضع متخصص زنان و زایمان به سوالاتی پیرامون تست پاپ اسمیر و غربالگری سرطان دهانه رحم پاسخ می دهند.
برای پیشگیری سرطان دهانه رحم دو گزینه وجود دارد: تست پاپ اسمیر و تست اچ پی وی. در مقاله پیش رو قصد داریم به گزینه های پیشگیری سرطان دهانه رحم بپردازیم.
پاپ اسمیر و سرطان دهانه رحم با هدف ارتقا دانش بیماران در مواردی پیرامون چگونگی انجام پاپ اسمیر و زمان انجام تست پاپ اسمیر تنظیم گردیده است.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.