تست پاپ اسمیر روش غربالگری سرطان دهانه رحم است. پاپ اسمیر وجود سلول های سرطانی یا پیش سرطانی را در دهانه رحم بررسی می کند. در طول تست پاپ اسمیر، سلول هایی به آرامی از دهانه رحم برداشته می شوند و سپس از لحاظ رشد غیر طبیعی آنالیز می گردند. این تست در مطب پزشک انجام می گیرد. تست پاپ اسمیر اندکی آزاد دهنده است اما معمولا موجب درد طولانی مدت نمی شود. در ادامه دکتر مژده تواضع متخصص زنان و زایمان به سوالاتی پیرامون تست پاپ اسمیر و غربالگری سرطان دهانه رحم پاسخ می دهند.
برای پیشگیری سرطان دهانه رحم دو گزینه وجود دارد: تست پاپ اسمیر و تست اچ پی وی. در مقاله پیش رو قصد داریم به گزینه های پیشگیری سرطان دهانه رحم بپردازیم.
پاپ اسمیر و سرطان دهانه رحم با هدف ارتقا دانش بیماران در مواردی پیرامون چگونگی انجام پاپ اسمیر و زمان انجام تست پاپ اسمیر تنظیم گردیده است.
دستورالعمل غربالگری سرطان دهانه رحم مبتنی بر انجام پاپ اسمیر و تست اچ پی وی می باشد که در مقاله پیش رو آن را مطالعه خواهیم کرد.
هشدارهای سرطان دهانه رحم با هدف یادآوری نکاتی که در پیشگیری از ابتلا سرطان دهانه رحم موثر می باشد، تهیه گردیده است.
تشخیص سرطان دهانه رحم با انجام چندین روش صورت می گیرد که تشخیص سرطان دهانه رحم با معاینه لگن و تشخیص سرطان دهانه رحم با پاپ اسمیر نمونه ای از راههای تشخیص سرطان دهانه رحم می باشد. همچنین استفاده از کولپوسکوپی و بیوپسی نیز در تشخیص سرطان دهانه رحم کاربرد دارد.
مرحله بندی سرطان دهانه رحم با استفاده از روش های تشخیصی مانند سونوگرافی انجام می شود و هدف آن تعیین برنامه درمان سرطان دهانه رحم می باشد. در مقاله پیش رو به موارد بیشتری در مورد مرحله بندی سرطان دهانه رحم می پردازیم.
درمان دیسپلازی دهانه رحم اولین گام در پیشگیری از مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم می باشد. قبل از ایجاد سرطان دهانه رحم، سلول ها دچار تغییراتی می شوند که آن را دیسپلازی دهانه رحم می نامند. در این مقاله ابتدا به تعریف سرطان دهانه رحم، علت سرطان دهانه رحم، چگونگی تشخیص سرطان دهانه رحم و سپس درمان دیسپلازی دهانه رحم می پردازیم.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.