درمان دیسپلازی دهانه رحم اولین گام در پیشگیری از مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم می باشد. قبل از ایجاد سرطان دهانه رحم، سلول ها دچار تغییراتی می شوند که آن را دیسپلازی دهانه رحم می نامند. در این مقاله ابتدا به تعریف سرطان دهانه رحم، علت سرطان دهانه رحم، چگونگی تشخیص سرطان دهانه رحم و سپس درمان دیسپلازی دهانه رحم می پردازیم.
پاپ اسمیر چگونه انجام میشود؟ شرایط انجام تست پاپ اسمیر چیست؟ زمان انجام تست پاپ اسمیر چه موقع است؟ اگر تست پاپ اسمیر مثبت باشد، اقدامات بعدی چه خواهد بود؟
واکسن گارداسیل در ایران به عنوان واکسن اچ پی وی شناخته شده است. اما علاوه بر آن واکسن سرواریکس و واکسن گارداسیل 9 نیز وجود دارد. همه این واکسن ها علیه ویروس اپچ پی ی نوع 16 و 18 موثر هستند. باید متذکر شد استفاده از واکسن گارداسیل بعد از ابتلا به ویروس چندان تاثیری نخواهد داشت.
انواع ویروس HPV متفاوت است، برخی انواع ویروس hpv می تواند منجر به بروز سرطان دهانه رحم گردد. درمان قطعی ویروس اچ پی وی شناخته شده نیست و تنها راه پیشگیری از آن واکسیناسیون و انجام پاپ اسمیر می باشد.
واکسن اچ پی ی چیست؟ چه کسانی به واکسن اچ پی وی نیاز دارند؟ واکسن اچ پی وی در چند دوز تزریق می گردد؟ عوارض واکسن اچ پی وی چیست؟ برای یافتن پاسخ پرسش های زیر مقاله زیر را دنبال کنید
دیسلازی دهانه رحم به معنی سرطانی شدن دهانه رحم نمی باشد. درجات خفیف تا شدیدی برای دیسپلازی دهانه رحم تعریف می شود. که تعیین شدت دیسپلازی دهانه رحم با استفاده از تستی به نام کولپوسکوپی از رحم صورت می گیرد. دیسپلازی دهانه رحم علامت بالینی ندارد و تنها راه تشخیص به موقع آن انجام برخی غربالگری ها می باشد.
سرطان دهانه رحم یکی از شایع ترین سرطان های زنان در جهان محسوب می شود و با توجه به واضح نبودن علائم آن در بیشتر موارد تشخیص سرطان دهانه رحم دیر انجام می شود و سرطان وارد مراحل پیشرفته شده است. بنابراین توصیه ها مبنی بر غربالگری های منظم سرطان دهانه رحم (انجام پاپ اسمیر و تست اچ پی وی) و دریافت واکسن گارداسیل و واکسن سرواریکس برای پیشگیری از عفونت اچ پی وی و سرطان دهانه رحم است. در این مقاله به مراحل سرطان دهانه رحم و روش های درمان سرطان دهانه رحم پرداخته شده است که دکتر فرناز مشیری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی آن را تایید کرده اند.
سرطان دهانه رحم بسیار کشنده می باشد و تست غربالگری سرطان دهانه رحم تست پاپ اسمیر می باشد که از سن 21 سالگی شروع می شود و این سرطان با انجام غربالگری های منظم و مراجعه زودهنگام بیماران قابل درمان می باشد.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.