بلوغ دیررس دختر هنگامی اتفاق می افتد که زمان بروز علائم مربوط به دوران بلوغ به تاخیر بیافتد و برای مثال رشد سینه ها و آغاز چرعه قاعدگی در او مشاهده نشود.
اختلال رشد در کودکان شامل هر نوع مشکلی می شود که می تواند روند و سرعت رشد طبیعی اختلال ایجاد کند. در ادامه انواع، تشخیص و درمان اختلال رشد در کودکان را بررسی می کنیم.
درد رشد در کودکان دردی است که اغلب در ساق، مچ پاها و گاها ران ها ظاهر می شود و هنگام عصر یا شب بروز می کند. در این مقاله علت، علائم و درمان درد رشد در کودکان را بررسی خواهیم کرد.
بلوغ دیررس وضعیتی است که در آن تغییرات مربوط به بلوغ چه در دختران چه در پسران دیرتر از محدوده سنی که اغلب برای بلوغ تعیین می شود، اتفاق می افتند. در ادامه بیشتر با بلوغ دیررس آشنا می شویم.
دیابت نوع یک در کودکان نوعی از بیماری دیابت است که عوامل ژنتیکی در بروز آن نقش مهمی دارند. علائم، تشخیص و درمان دیابت نوع یک در کودکان در ادامه مورد بحث قرار می گیرند.
کمبود هورمون رشد در کودکان در اثر تولید ناکافی هورمون رشد از هیپوفیز ایجاد می شود که می تواند مادرزادی باشد و یا بعد از تولد ایجاد شود.
دیابت نوع یک در کودکان نوعی از دیابت است که بدن کودک نمی تواند انسولین تولید کند. در این مقاله راه های درمان دیابت نوع یک در کودکان بررسی خواهد شد.
بیماری تیروئید در کودکان در دو نوع پرکاری تیروئید (هیپرتیروئیدیسم) و کم کاری تیروئید (هیپوتیروئیدیسم) ایجاد می شود. غده تیروئید هورمون هایی را تولید می کند که نقش مهمی در رشد کودکان دارند بنابراین اختلال در عملکرد این غده رشد و تکامل کودکان را با مشکل روبه رو می کند.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.