روتاویروس در کودکان یک بیماری عفونی است که موجب بروز اسهال و استفراغ می گردد. روتاویروس به راحتی میان کودکان مبتلا قابل انتقال است و در صورت عدم درمان مناسب می تواند کشنده نیز باشد. در این مقاله می خواهیم با علائم، تشخیص و درمان عفونت روتاویروس در کودکان آشنا شویم.
گلودرد کودکان از جمله مشکلات شایع دوران کودکی است که تحت تاثیر عوامل باکتریایی یا ویروسی ایجاد می شود. گلودرد ویروسی اغلب بدون درمان برطرف می شود اما درمان گلودرد کودکان که عامل باکتریایی دارد با آنتی بیوتیک ها انجام می شود. در ادامه با روش های درمان گلودرد کودکان آشنا می شویم.
گلودرد استرپتوکوکی در کودکان یک بیماری عفونی شایع در این گروه سنی است که اغلب با تب، قرمزی و التهاب گلو و بی قراری کودک همراه است. در این مقاله می خواهیم علائم گلودرد استرپتوکوکی در کودکان و زمان مراجعه به متخصص اطفال و درمان این عفونت را مورد بررسی قرار دهیم.
آبله مرغان در کودکان یک عفونت ویروسی است که با شکل گیری تاول های قرمز و خارش دار و البته تب همراه است. این عفونت بسیار واگیردار است و در مدت زمان خاصی بعد از قرارگیری در معرض ویروس بروز می کند. در ادامه با علائم آبله مرغان در کودکان و روش های درمان آن بیشتر آشنا می شویم.
عفونت لوزه کودکان در اثر عوامل باکتریایی یا ویروسی ایجاد می شود و با گلو درد همراه است. در ادامه نکاتی را پیرامون علل، علائم، تشخیص و درمان عفونت لوزه کودکان بررسی می کنیم.
بوتولیسم در نوزادان یک مشکل گوارشی نادر اما خطرناک است که در اثر هاگ های باکتری لاستریدیوک بوتولینوم ایجاد می شود. منبع عامل بوتولیسم نوزادان ممکن است عسل باشد اما بوتولیسم در نوزادان در اثر قرارگیری در معرض خاک آلوده به باکتری های عامل نیز ایجاد می شود.
برفک دهان در کودکان یک عفونت قارچی است که ممکن است دیواره و سقف دهان، گلو، زبان، لب ها و حتی لوزه ها را درگیر کند. این عفونت اغلب به صورت لکه های سفید در این نواحی ظاهر می شود و با درد همراه است. در این مقاله علائم برفک دهان در کودکان، علت و درمان برفک دهان در کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم.
عفونت گوش کودک یک عفونت ویروسی یا باکتریایی است که موجب بروز درد، تب و سایر علائم در کودک می شود. عفونت گوش کودک ممکن است به خودی خود درمان شده و یا برای درمان به مصرف آنتی بیوتیک ها نیاز داشته باشد. در مورد درمان عفونت گوش کودک با متخصص اطفال مشورت کنید.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.