بوتولیسم در نوزادان یک مشکل گوارشی نادر اما خطرناک است که در اثر هاگ های باکتری لاستریدیوک بوتولینوم ایجاد می شود. منبع عامل بوتولیسم نوزادان ممکن است عسل باشد اما بوتولیسم در نوزادان در اثر قرارگیری در معرض خاک آلوده به باکتری های عامل نیز ایجاد می شود.
برفک دهان در کودکان یک عفونت قارچی است که ممکن است دیواره و سقف دهان، گلو، زبان، لب ها و حتی لوزه ها را درگیر کند. این عفونت اغلب به صورت لکه های سفید در این نواحی ظاهر می شود و با درد همراه است. در این مقاله علائم برفک دهان در کودکان، علت و درمان برفک دهان در کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم.
عفونت گوش کودک یک عفونت ویروسی یا باکتریایی است که موجب بروز درد، تب و سایر علائم در کودک می شود. عفونت گوش کودک ممکن است به خودی خود درمان شده و یا برای درمان به مصرف آنتی بیوتیک ها نیاز داشته باشد. در مورد درمان عفونت گوش کودک با متخصص اطفال مشورت کنید.
عفونت ادراری از جمله بیماری های عفونی است که عموما در کودکان زیر دوسال شیوع بیشتری دارد. در صورت مشاهده نشانه ای از عفونت ادراری، به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.