وبا یک عفونت باکتریایی است که در برخی موارد موجب بروز علائم در فرد آلوده می گردد. منابع آبی و غذایی آلوده مهم ترین منابع باکتری های وبا هستند.
دکتر سید مهدی موسوی موحد متخصص کودکان و نوزادان به سوالاتی پیرامون آبله مرغان در کودکان پاسخ داده و توضیحاتی ارائه می نمایند.
مننژیت در کودکان یک بیماری عفونی است که تحت تاثیر عوامل باکتریایی یا ویروسی ایجاد شده و می تواند خطرناک باشد. در ادامه نکاتی را پیرامون علت، علائم و درمان مننژیت در کودکان بررسی می کنیم.
عفونت های قارچی در کودکان از جمله بیماری های عفونی هستند که اغلب پوست نواحی مختلف بدن کودک همانند زیر بغل، ناحیه پوشک و ... را درگیر می کنند. در این مقاله علائم عفونت های قارچی در کودکان و درمان و پیشگیری از آن ها را بررسی می کنیم.
عفونت ادراری کودکان یک عفونت باکتریایی است که علائمی را به دنبال داشته و راه هایی برای درمان آن وجود دارد که در ادامه بررسی می شود.
روتاویروس در کودکان یک بیماری عفونی است که موجب بروز اسهال و استفراغ می گردد. روتاویروس به راحتی میان کودکان مبتلا قابل انتقال است و در صورت عدم درمان مناسب می تواند کشنده نیز باشد. در این مقاله می خواهیم با علائم، تشخیص و درمان عفونت روتاویروس در کودکان آشنا شویم.
گلودرد کودکان از جمله مشکلات شایع دوران کودکی است که تحت تاثیر عوامل باکتریایی یا ویروسی ایجاد می شود. گلودرد ویروسی اغلب بدون درمان برطرف می شود اما درمان گلودرد کودکان که عامل باکتریایی دارد با آنتی بیوتیک ها انجام می شود. در ادامه با روش های درمان گلودرد کودکان آشنا می شویم.
گلودرد استرپتوکوکی در کودکان یک بیماری عفونی شایع در این گروه سنی است که اغلب با تب، قرمزی و التهاب گلو و بی قراری کودک همراه است. در این مقاله می خواهیم علائم گلودرد استرپتوکوکی در کودکان و زمان مراجعه به متخصص اطفال و درمان این عفونت را مورد بررسی قرار دهیم.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه