فلج مغزی نوعی اختلال حرکتی، اختلال در هماهنگی ماهیچه ها و موقعیت است که ناشی از آسیب های وارد به مغز در حال رشد قبل از تولد می باشد. علائم فلج مغزی در کودکان می تواند بسیار متفاوت می باشد. سفتی ماهیچه ها (فلج مغزی اسپاستیک) و فقدان هماهنگی در ماهیچه ها (فلج مغزی اتاکسیک) برخی از علائم فلج مغزی در کودکان محسوب می شود. تکنیک های تصویربرداری مغزی به تشخیص فلج مغزی کمک می کند. و اما فلج مغزی چگونه کنترل می شود؟ پاسخ به این پرسش دشوار است اما برخی داروها هم چنین درمان های غیر دارویی مانند…
راشیتیسم یا نرمی استخوان به نرمی و ضعف استخوان در کودکان اشاره دارد. علت اصلی راشیتیسم فقر ویتامین دی می باشد. ضعف ماهیچه ای و درد در ستون فقرات و لگن از جمله علایم راشیتیسم محسوب می شود. هم چنین از عوارض بیماری راشیتیسم می توان به ناهنجاری های اسکلتی اشاره کرد که بعضا بسیار شدید است و برای رفع آن به انجام جراحی نیاز خواهد بود. عکس برداری با استفاده از اشعه ایکس از استخوان ها از راه های تشخیص راشیتیسم است. اغلب موارد راشیتیسم با استفاده از مکمل های ویتامین دی و کلسیم قابل درمان می باشد.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه