پولیپ معده توده ای از سلول ها در پوشش داخلی معده است که انواع مختلفی دارد. پولیپ معده در مواردی به سرطان تبدیل شده و در موارد دیگر سرطانی نمی شود. در این مقاله علائم، علل، تشخیص و درمان پولیپ معده به عنوان یک بیماری گوارشی مورد بررسی قرار می گیرد.
سوء هاضمه عملکردی یک مشکل گوارشی است که با ناراحتی و درد معده همراه است. در این مقاله علت، علائم و روش های درمان سوء هاضمه عملکردی بررسی می شود.
زخم گوارشی زخمی است که اغلب در معده و قسمت ابتدایی روده کوچک (دوازدهه) ایجاد می شود. عفونت هلیکوباکتر پیلوری و مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی دو علت مهم زخم گوارشی هستند. در ادامه با علت و راه های درمان زخم گوارشی آشنا می شویم.
عفونت اچ پیلوری عفونتی در معده است که در اثر آلودگی به باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری ایجاد می شود. این عفونت ممکن است عوارضی همچون زخم های گوارشی را به دنبال داشته باشد. رژیم دارویی هلیکوباکتر پیلوری اغلب شامل داروهای مهار کننده اسید معده و آنتی بیوتیک ها است.
بالون معده و روش قرار گیری بالون معده با استفاده از آندوسکوپی موضوعی است که در این مقاله بررسی می کنیم.
هلیکوباکتر پیلوری تیره ای از باکتری ها است که با آلوده کردن معده موجب بروز عفونت هلیکوباکتر پیلوری می شود. تشخیص عفونت هلیکوباکتر پیلوری از طریق تست تنفسی هلیکوباکتر پیلوری، آزمایش خون، تست مدفوع و نمونه برداری از پوشش معده انجام می گیرد که در این مقاله بررسی می شوند.
بالون معده برای لاغری، روشی برای کاهش اشتهاست که نیازی به عمل جراحی ندارد. دکتر مسعود شریفیان رضوی فوق تخصص گوارش و کبد در مصاحبه ای اختصاصی با روزنامه خراسان در مورد بالون معده برای لاغری توضیحات کاملی ارائه نموده اند. دکتر مسعود شریفیان رضوی بهترین دکتر برای بالون معده در مشهد و از جمله متخصصان پیشرو در این زمینه می باشند.
باکتری ها، ویروس ها، انگل ها، واکنش به غذای جدید و مصرف برخی داروها از عوامل ایجاد کننده بیماری گاستروانتریت هستند. علائم گاستروانتریت معمولا به صورت علائم گوارشی چون اسهال، تهوع و استفراغ و درد شکمی ظاهر می شود. در ادامه به بررسی اقدامات اولیه برای گاستروانتریت در بزرگسالان و کودکان می پردازیم.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.