عمل جراحی هموروئید به منظور برداشتن هموروئید در مواردی که مشکل با درمان های خانگی و تغییر در رژیم غذایی برطرف نمی شود، مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله نکاتی را پیرامون روش و علت انجام عمل جراحی هموروئید بررسی می کنیم.
کرایوتراپی برای درمان زگیل های نواحی مختلف کاربرد دارد و اسکار اندکی بر جای می گذارد. در صورتی که درمان های موضعی به تنهایی نتوانند در درمان زگیل موثر باشند، روش کرایوتراپی انجام می شود. برای درک اثرگذاری کرایوتراپی زگیل به تحقیقات بیشتری نیاز است با این حال بسیاری از متخصصین پوست این روش را گزینه ای برای درمان زگیل می دانند.
روش ابدومینوپلاستی از جمله روش های جراحی زیبایی است که به منظور بهبود ظاهر شکم انجام می شود. در جراحی ابدومینوپلاستی پوست و چربی اضافی شکم در نواحی اطراف ناف و زیر آن برداشته می شود. در این مقاله علت و عوارض ابدومینوپلاستی و آمادگی های لازم برای آن را مورد بررسی قرار می دهیم.
در صورت وجود سلول های سرطانی در بافت خال، پزشک فورا آن را برمی دارد. در مواردی به علت ظاهر یا حس ناخوشایندی که با وجود خال ایجاد می شود، شما ممکن است بخواهید برداشت خال را انجام دهید. در ادامه با نحوه جراحی خال و برداشت خال گوشتی آشنا می شویم.
در عمل بای پس معده، بخشی از معده به صورت کیسه ای کوچک جدا شده و به طور مستقیم به روده کوچک متصل می شود؛ مواد غذایی نیز با ورود به این کیسه جدید مستقیما به روده کوچک می ریزند. بدین ترتیب ظرفیت معده برای نگه داری مواد خوراکی کاهش یافته و امکان کاهش وزن سریع فراهم می گردد. در ادامه با روش انجام جراحی بای پس معده، عوارض و مراقبت های بعد از بای پس معده آشنا می شویم.
شکاف کام و لب وجود یک شکاف در لب بالایی و سقف دهان است که خوردن، صحبت کردن، نفس کشیدن و ... را با مشکل روبه رو می کند. شکاف کام و لب در کودکان اغلب یک نقص مادرزادی است که در سنین مشخصی به کمک جراحی شکاف کام و لب قابل ترمیم است. جراحی شکاف کام و لب در بهبود ظاهر و عملکرد لب بالایی و سقف دهان کودک نقش مهمی دارد.
عمل جراحی کولکتومی به منظور برداشتن کامل (کولکتومی توتال) یا بخشی از روده بزرگ انجام می شود. کولکتومی به منظور درمان بیماری ها و شرایط متعددی به کار گرفته می شود. عمل کولکتومی می تواند به صورت باز و یا لاپاروسکوپیک انجام شود.
منتوپلاستی یک روش جراحی است که برای تغییر شکل چانه از طریق افزایش اندازه آن به کمک ایمپلنت و کاهش اندازه آن به کمک تراشیدن استخوان، انجام می شود. بسیاری از جراحان پلاستیک به منظور بهبود تناسب صورت، عمل منتوپلاستی را به افرادی که رینوپلاستی یا جراحی بینی انجام داده اند، توصیه می کنند.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.