ساب سیژن چیست؟ ساب سیژن نوعی جراحی پوستی می باشد که برای برطرف کردن جای جوش، چروک و یا رفع اسکار فرو رفته پوست انجام می شود، از جمله مراقبتهای بعد از ساب سیژن استفاده از کیسه یخ برای جلوگیری از خونریزی می باشد و یکی از عوارض ساب سیژن درد در ناحیه درمان است.
با استفاده از لیفت صورت یا لیفتینگ صورت، پوست صورت کشیده شده و پوست اضافی برداشته می شود. با استفاده از لیفت صورت، چهره جوان تر به نظر می رسد. لیفت صورت برای درمان چین و چروک های سطحی و عوارض مخرب آفتاب استفاده نمی شود. به هنگام لیفت صورت از بی حس کننده های موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده می شود. تکنیک های مختلفی برای انجام انواع لیفت صورت وجود دارد. نتایج حاصل از لیفت صورت دائمی نیست و با توجه به عواملی مانند تغییر وزن و یا افزایش سن تغییر خواهد کرد.
بیوپسی یا نمونه برداری از پوست روشی برای تشخیص و کنار گذاشتن احتمال برخی بیماری های پوستی است. انواع نمونه برداری از پوست (بیوپسی پوست) عبارت است از: بیوپسی تراشیدن، بیوپسی پانچ، بیوپسی برشی. نمونه برداری از پوست عموما روشی بی خطر است اما ممکن است برخی عوارض در اثر انجام بیوپسی اتفاق بیفتد. قبل از انجام نمونه برداری از پوست پزشک متخصص را باید نسبت به داروهای مصرفی خود آگاه کنید. قبل از انجام بیوپسی محل مورد نظر تمیز شده و ماده بی حسی روی آن قرار می گیرد. سپس بسته به نوع بیوپسی که قرار است انجام شود پزشک از ابزاری مناسب استفاده خواهد کرد. بعد از انجام نمونه برداری از پوست (بیوپسی) باید از محل زخم مراقبت کنید. بعد از انجام نمونه برداری از پوست (بیوپسی) پزشک نمونه ها را برای انجام تست های بیشتر به لابراتوآر خواهد فرستاد و بر اساس نتایج به دست آمده اقدامات…

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha